Zamknij
Poprzednie zdjęcie
Poprzednie zdjęcie


Projektowanie

odreczny szkic palacu

 Projektowaniem zajmujemy się od lat. Nasi projektanci oprócz wykształcenia plastycznego posiadają też w związku z tym dużą praktykę i bogate doświadczenie.

  W związku z tym, że występują różne potrzeby w zakresie projektowania dzielimy je na :

  • proste porady
  • projekty koncepcyjne
  • projekty 
Proste porady

Wielokrotnie sptyka się taką sytuację, że nie jest wymagany żaden projekt "na papierze", gdyż zakres prac ogranicza sie jedynie do doboru odpowiedniuch opasek okiennych, gzymsu poddachowego i ewentualnie kilku innych dekoracji (w przypadku projektu elewacji), których umiejscowienie jest oczywiste i nie wymaga żadnego dodatkowego opracowania.

Pomagamy klientowi wybrać odpowiednie wzory, aby uzyskać porządany przez niego efekt i styl, oraz  zdecydować o rozmiarach elementów. Doradzamy jak uniknąć podstawowych błędów i podpowiadamy jak poradzić sobie z najczęstszymi prostymi problemami - takimi jak złe rozstawienie otworów okiennych i drzwiowych oraz złe proporcje elewacji.

Takie konsultacje, udzielane na miejscu w salonie sprzedaży czy telefonicznie na podstawie dostarczonych zdjęć lub dokumentacji budowy, są nieodpłatne.

Projekt koncepcyjny sztukaterii

Dla klientów, którzy potrzebują wsparcia wizualnego projektu (czegoś "na papierze").

Taki projekt wykonujemy w oparciu o zdjęcia lub dokumentację budowy. Jest to szkic rysunkowy pokazujący jakie będzie rozmieszczenie elementów dekoracji sztukatorskiej bez dokładnego rysunku technicznego i inwentaryzacji budynku. Na podstawie takiego projektu można podjąć decyzję o zamierzonym wyglądzie elewacji lub wnętrza, wybierając spośród dwóch czy trzech propozycji. Jest to bardzo pomocne przy rozwiązywaniu problemów ze złą kompozycją elewacji bądź ściany (złe rozmieszczenie okien, duże puste ściany, zbyt duża przestrzeń nad oknami po podniesieniu dachu w stosunku do pierwotnego projektu itp. ). Może obejmować również projekt kolorystyczny itd..

Taki projekt jest odpłatny.

Projekt wykonawczy sztukaterii

 Taki projekt obejmuje (po konsultacjach i wyborze koncepcji) wykonanie dokładnych rysunków wnętrza czy elewacji z rozmieszczeniem poszczególnych elementów dekoracji sztukatorskiej oraz w razie potrzeby opis montażu bardziej skomplikowanych detali (kolejność prac, szablony montażowe itp.). Może obejmować również projekt kolorystyczny itd..

Projekt wykonawczy przygotowujemy odpłatnie. (poniżej wybrane strony z takiego projektu)